• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir? Kadın Mahali
  • 1 Star
    Loading...

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?  hamile kalma yöntemleri, hamile kalma günleri, hamile kalma, hamile kalan erkek, hamile kalmak için dua, hamile kalmak için ne yapmalı, hamile kalamama, hamile kalanlar, hamile kalma belirtileri, hamile kaldım, hamile karnı, Çoğu zaman evli kişiler bebek yapmayı istemeye başladıktan kısa bir süre sonra gebelik testleriyle sonuçları kontrol etmeye başlıyor ve büyük meraklı bekleyiş sürüyor. Bazen sonuçlar negatif olarak çıktığında sorun olup olmadığı düşünülebiliyor ve psikolojik olarak bundan fazlasıyla etkilenilebiliyor. Burada öncelikle karalar bağlamadan, kolaylıkla hamile kalıp bebek sahibi olabileceğiniz yöntemler araştırmalısınız. Bizde sizlere faydalı olması açısından bunlardan bahsedeceğiz.

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?  Kadın Mahali

Nasıl Daha Kolay Hamile Kalınır?

1 – Öncelikle bir gerçek var ki bu da ne kadar fazla sevişirseniz hamile kalma olasılığınız o kadar fazladır. Bu konuda uzman görüşü şu şekilde;  sperm hücreleri kadınların vücudunda beş güne kadar aktif olarak yaşayabiliyor. Sizler düzenli bir cinsel hayat sürdürdüğünüzde bu spermler yumurtlama döneminize denk geldiği takdirde, yumurtalarınızla birleşerek ilk aşamaya geçmiş oluyor. Bu sebeple öncelikle yumurtlama döneminizi yani ovülasyon döneminizin ne zaman olduğunu bilmelisiniz. Bunun belirlenmesinde en kolay yöntem tükürükten yapılan ovülasyon testidir. Bu testi Avrupa kurallarına uygun ve Amerikan üretimli Sağlık Bakanlığımız tarafından onaylanmış testlerden yapabilirsiniz.

2 – İkinci olarak yaş kuralı. Kadınlar genellikle 20 – 30 yaş arasında en fazla doğurgan olurlar. Bu oran vakit geçtikçe geriler, 35 yaşında azalır ve 35ten fazla olan her yaştaki 5 kadından birinde doğurganlık sorunları ortaya çıkmaya başlar. Kırk (40) yaşından sonra hamile kalmak genellikle bir uzman desteğiyle mümkün ancak doğal yollarla herhangi bir uzman yardımı olmaksızın da bunu başarabilenler var.

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?  Kadın Mahali

3 – Hamile kalmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken bir diğer husus, kolay hamile kalmak istiyorsanız; uyku düzeniniz olmalı ve güzel beslenmelisiniz. Alkol veya sigara gibi alışkanlıklardan kurtulmalı, azaltmalısınız. Sürekli hale gelmiş bir rahatsızlığınız varsa tedavi olmanızı öneririz.

4 – Gıdaların da bu süreçte önemi yüksek. Kolay hamile kalmak için, süreç öncesi ve sonrası omega3, kalsiyum, demir ve folik asit içeren yiyeceklerin tüketimini arttırmanız faydanıza olacaktır.

5 – Aynı zamanda hamile kalmak için kullanılan ilaçlar da var. Bir seneye yakın düzenli bir cinsel birliktelik sonunda hala hamilelik gerçekleşmediyse bir uzman gözetiminde kullanabileceğiniz hap iğne gibi takviyelere başvurabilirsiniz. Bunlar genellikle yumurtlamayı uyaran ilaçlardır.

6 –  Verimli olduğunuz günler. Bu günleri yumurtlama tarihlerinizi hesaplayarak bulabilirsiniz. Genelde 28 günde bir adet geçiren her kadının yumurtlama günü, adet başlangıcından sonraki 2.haftanın bitim günüdür. Bu vakitlerde gerçekleşen cinsel birliktelikler daha kolay hamile kalmanızı sağlayabilir.

7 – Farklı bir yöntem ise sizlerde vücut ısınızı ölçerek yumurtlamanın ardından gelen süreci tespit edebilirsiniz. Hassas bir derece kullanarak bunu yapabilirsiniz ancak sonuçların yanlış olma payı daima vardır.

8 – En önemlilerinden birisi de strestir. Stres daima kadınlarda doğurganlığın azalmasına sebep olan ilk nedenlerden biri sayılabilir.

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?  Kadın Mahali

9 –  Fazla kilolar. Biz kadınlarda fazla kilolar hamile kalma olasılığımızı düşürebilmekte. Diğer yandan fazla zayıf kadınlarda ise regl düzensiz gerçekleşmesinden ötürü kısırlık ortaya çıkabilmektedir.

10 – Gereğinden fazla kafein alımı. Kafein insanlar üzerinde strese sebep olan ve yumurtalığa zarar verebilecek birşeydir. Çoğu zaman bağımlılık seviyesinde bir kafein tüketicisi iseniz hamile kalmak için çabaladığınız dönemde kafeinden uzaklaşmalısınız. Kahve ve çok fazla çay tüketmekten kaçınmalısınız.

OKUYUCU YORUMLARI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.