• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri

  • 1 Star
    Loading...

En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri ni görmek için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Türk usulü Yazmalar, gelenek ve göreneklerimizde hatta eski Türk kültürlerinde her zaman bulunan modellerden. Düğün öncesi evlenecek kız çocuklarının çeyizlerine çeşitli desenler e renklerde iğne oyalı kenarlara sahip eşarplar koyulur, hanımlar ev işi icra ederken başlarına takar, sokağa çıktıklarında ise dekoratif aksesuar gibi boyunlarında bulundurur veya okutma mevlüd  benzeri toplanmalarda genellikle iğne oyalı tülbenlerini takarlar.

En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri Kadın Mahali

Biz bugün yazımızda sizlere daha çok tutulan ve yakın zamanda çıkan trend modelli iğne oyası çeşitlerini ve fikirlerini edinebileceğiniz başlık hazırlamak istedik. Hepimizin çok iyi bildiği gibi iğne oyası oldukça zahmetli ve katkısız el işi göz nuru diyebileceğimiz türdendir. Sabırlı olmamız beklenen bu işte, sonuca vardığımızda şahane bir görüntü ortaya çıkmış olacak. İster kendiniz isterseniz de sevdiklerinize yakınlarınıza hediyelik tasarlayabilirsiniz. Daha da ilerisi iğne oyası üzerinden para kazanabilirsinizi, yaptıklarınızı satabilirsiniz.

En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri Kadın Mahali

İğne oyası birden fazla sayıda çeşidi vardır ve bu dekoratif harikaları evimizin her yerinde görmeye başladık. İğne oyasını ilerletmek özgünlük katmak isteyenler renkli ve desenli boncuklar katarak harika işler ortaya çıkartabilir. Aynı zamanda tüm bu yaptıklarınızı sadece yazmalara değil havlu kenarlıklarına da işleyebilirsiniz. Daha fazlası yatak örtülerine, namaz seccadelerinize, masa örtülerinize bile işleyebilirsiniz. İşin özü nesilden nesillere aktarılan bu güzel geleneği istediğiniz gibi ve önereceğimiz teknikler ile sizde devam ettirebilirsiniz.

En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri Kadın Mahali

Örümcek Ağı

İlk olarak örümcek ağı iğne oyasından bahsedebiliriz, bu teknik oldukça şık bir örnektir. Yazmalarınıza bunu daha küçük haliyle uygulayabilirsiniz. Havlularınıza işleyeceğiniz durumda ise havlu boyutuna göre oyamızı büyütebilir ve küçültebilirsiniz. Ancak genellikle yazmalarda biraz daha küçük motifler tercih edilmektedir. Örümcek ağı iğne oyası modeli, köprü tekniği ile yapılmaktadır. Köprüleri atarak örümcek ağı iğne oya örneklerini oluşturuyorsunuz. Eğer isterseniz bu tekniği papatya iğne oyası ve/ya bademli model ile de renklendirebilirsiniz.

Kum Boncuk

Kum Boncuk, günümüzde popüler olan ve 2019 iğne oyası teknikleri arasında meşhur olan yeni iğne oyası çeşidi ve aralara boncuklar atılarak yapılan modeldir. Böylece aralara serpiştirilen kum boncuklarla basit ve şık iğne oyası yaratabiliyorsunuz. Ve daha fazlası bu teknik ile yazmaların kıyılarındaki pulları da kullanabilirsiniz. Bu iğne oyası yapılırken renkleri tamamlayıcı ve uyumlu seçmeye dikkat etmekte yarar var. Renk uyumu seçimi ile ilgili yazımız bir sonraki makalemizde bulabilirsiniz.

En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri Kadın Mahali
En Güzel 2019 İğne Oyası Model ve Çeşitleri Kadın Mahali

OKUYUCU YORUMLARI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.