• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Çocuk Gelişimi Kitapları

  • 1 Star
    Loading...

Çocuk Gelişimi Kitapları

Her ebeveynin evliliklerinde arzularıdır çocuk. Ancak her şey çocuk sahibi olmakla bitmez. Aileye, topluma, vatana hayırlı ve faydalı çocuklar yetiştirmek gerekir. Çocuk aslında ebeveynlerin aynaya yansıyan yüzüdür. Bizler davranışlarımızla çocuklarımıza olumlu ya da olumsuz bir örnek olmaktayız. Sağlıklı bireyler yetiştirmenin anahtarı ise okumak ve önce kendini geliştirmekle başlar. Bunun için sahibi olmayı planladığınız süreçte nasıl bir anne – baba olunması gerektiğini öğrenmek için çocuk gelişimi kitapları okumak en doğrusu olacaktır. Bu sayede hiçbir tecrübeniz yokken çocuğunuz olduktan sonra edindiğiniz bilgiler ışığında doğru davranışlarla çocuk yetiştirme şansını da kendinize tanımış olacaksınız.

Çocuk Gelişimi Kitapları

Uzmanlar Tarafından En Çok Tavsiye Edilen Çocuk Gelişimi Kitapları

Çocuk yetiştirmenin aslında hiç zor olmadığını, sadece yöntemlerinin iyi bilinmesi gerektiğini birçok uzman dile getirmektedir. Çocuklarımız ellerimizdeki bir hamurdur, nasıl şekil verirsek o şekilde hayattaki yerini alır. Bu sebeple anne babaların çocuk gelişimi konusunda kendilerini iyi yetiştirmeleri gerekmektedir. Uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen çocuk gelişimi kitapları alarak, çocuğa karşı yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar hususunda bilgi sahibi olmak tüm yöntemlerin başında gelmektedir. Tavsiye edilen başlıca kitaplar, annelik ve bebek bakımı, korkma! İyi bir annesin, bilinçli anne baba olarak karşımıza çıkmaktadır.

2018’e Damgasını Vuran Çocuk Gelişimi Kitapları

Çocuk sahibi olmayanların, önceleri söyledikleri sözlerin başında “ben bağırmadan çocuk yetiştireceğim.” Sözü gelmektedir. Ancak bu sözü tutan kişi sayısı da oldukça azdır. Çünkü gerçekte durum tamamıyla farklı olmaktadır. Çocuklar, yeme problemi, uyku problemi, tuvalet eğitimi başta olmak üzere birçok konuda anne ve babaları çileden çıkarmaktadırlar. Yalnız, bağırmadan çocuk yetiştiren yok demek anlamını da taşımamaktadır. Bu işi başaranların büyük bir çoğunluğu öfke kontrolünü sağlayan ebeveynlerden oluşmaktadır. Bunu başarmanın en önemli yollarından biri de çocuk gelişimi kitapları ve uzmanlardan destek almaktan geçmektedir. Bunun için de 2108 de en çok tercih edilen çocuk gelişimi kitapları hakkında birkaç örnek vermenin doğru olacağını düşündük.

  • Bağırmayan Anne Baba Olmak

Siz de halen daha bağırmadan çocuk yetişmeyeceğine inananlardansanız, çocuk sahibi olmadan önce muhakkak okumanız gereken kitapların başında gelmektedir.

  • Bu Çağda Çocuk Yetiştirmek

Bulunduğumuz çağda tüm zorluklara rağmen nasıl çocuk yetiştirebileceğimizi güzel örneklerle anlatan bir kitap olarak tavsiye edilmektedir.

  • Korkma! İyi Bir Annesi

Bu kitapta anne olmadan önce veya yeni anne olanların taşıdığı tüm endişeler silinmektedir. Malumunuz tüm anneler iyi bir anne olabilmeyi başarıp başaramayacağının endişesini yaşamaktadır.