• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ev Yapımı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 • 1 Star
  Loading...

Ev Yapımı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzel ve etkili bir cilde sahip olmak bayanların en çok önem verdikleri konulardan birisidir. İnsanlarla olan temaslarda ilk olarak dikkat edilen görünüm olduğu için cildinizin hoş bir görünümde olması önem arz etmektedir. Cilt bakımı konusunda çeşitli ürünler kullanılmaktadır fakat bu ürünlerin birçoğu kimyasal içerdiği için cilt için ne kadar sağlıklı olduğu tartışma konusudur. Bu nedenle bayanlar kimyasal ürünler yerine ev yapımı cilt bakımı ürünleri tercih ederek cilt bakımlarını doğal yönden yapmaya çalışmaktadır. Bu yöntem hem daha sağlıklı hem de ekonomik açıdan daha uygun olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Ev Yapımı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde doğal yollarla cilt bakımı yapmak için bazı yolları takip etmeniz gerekir. Ev yapımı cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak şu şekilde sırasıyla doğal yoldan cilt bakımını anlatabiliriz;

 • Cildinize bakım yapmadan önce cildinizin arındırılması ve doğal dengesinin sağlanması gerekir. Cilt bakımında en etkili ürün sudur. Su ile cildiniz en iyi şekilde arındırabilir ve cildinizin kaybolan nem dengesini sağlayabilirsiniz.
 • Su ile alternatif olarak bazı cilt bakım sabunları da kullanabilirsiniz. Sizin için önerebileceğimiz örneğin keçi sütü sabunu cildi temizlemede ve cildin güzelliğini sağlamada etkili bir üründür. Tüm eczanelerde keçi sütü sabununu bulmanız mümkünüdür.
 • Cildinizi güzel bir şekilde arındırdıktan sonra cildinize bakım yapmaya başlayabilirsiniz. Cildiniz için hangi doğal ürünleri kullanabilir, cildinizi doğal yönden nasıl daha etkili hale getirebilirsiniz anlatamaya çalışacağız.

Cilt Bakımı İçin Doğal Yöntemler Uygulayın

Etkili bir cilt bakımı için doğal yöntemleri tercih edin. Cilt bakımı için doğal yöntemler olarak şunları yapabilirsiniz;

 • Maskeler yapabilirsiniz. Örneğin akşam yatmadan önce salatalık maskesi, yumurta ve bal karışımı maske yapabilirsiniz.
 • Maske tercih etmeyenler doğal bitkisel yağlar tercih edebilirler. Örneğin lavanta yağı cilt bakımında oldukça etkili bir üründür. Birkaç damla lavanta yağını bir miktar suyun içine damlatarak cildinize pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Bu yöntem cildinize hoş bir görünüm katacağı gibi yüzde oluşan sivilce ve akne oluşumunu da yok etmeye yardımcı olacaktır.
 • Cildiniz için iyilik yapmak istiyorsanız sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Taze sebze ve meyvelerle beslenerek cilt sağlığınıza katkıda bulunun.
 • Cilt sağlığınız için kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durun.