• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gerçek Aşkı Bulmanın 12 Yolu!

  • 1 Star
    Loading...

Kimilerimiz aşkı bulamadığı sebebiyle umutsuzlarını kaybeder, karamsar bir hal alır, güvenini kaybeder. Kimi kişiler ise aşkı bulma konusunda diğerlerine göre daha şanslıdır. Bu kişiler mutlu oldukları eşlerini bulmakta zorlanmaz, ilişkilerini diri tutar ve zaman sınavının üstesinden gelirler. Bu kişiler aşk üzerine master yapabilmiş insanlardır. Ancak bu insanlar bunu nasıl yapıyorlar? Richard Templar bu konuda yazdığı kitabında bunlardan bahsediyor. Bu kitaptan sizlerin bilgi edinmesi adına çıkarttığımız bazı şartlar.

1- KENDİNİZ OLUN

Hayatımızın hangi evresinde olursa olsun gerçekten beğendiğiniz biriyle karşılaştığımızda, kendinizi olduğunuzdan farklı göstermek veya karşımızdaki kişinin aradığı şartlara göre şekillendirmek isteriz. İstersek son derece derin gözükebiliriz, güçlü, gizemli olabiliriz. Ancak bunu tüm hayatımız boyunca yapamayacağımız için, uydurma bir karakterin arkasına saklanarak geçirmek ve ‘oymuş’ gibi görünme çabası bizi tüketir. Gerçek karakterimiz ortaya çıktığında ise karşınızdaki kişinin sizden hayal kırıklığıyla kaçarak gitmesine sebep olabiliriz. Yani daima kendimiz olmakta fayda var, kaybetmek söz konusu olsa bile kendimiz gibi olmalıyız. Hatta kitaptaki en iyi önerilerden birincisi de budur ki daima kendiniz olmalısınız. Belkide bu haliniz özgünlüğü bakımından daha çok sevilecektir. Zaten gerçek aşk, gerçek temeller ile inşa edilmelidir.

Gerçek Aşkı Bulmanın 12 Yolu!

2- YENİ BİR İLİŞKİYE KAFANIZ KARIŞIK BAŞLAMAYIN

Kendinizi son ilişkinizden ötürü yıpranmış hissediyorsanız, yeni bir aşk yaşamadan önce yaralarınızı onarmalısınız. Yaralarınızı onarmadan yeni aşka girdiğinizde karşınızdaki kişiye de doğal davranamayacaksınız, öncelikleriniz farklı olacağı için karşınızdaki kişiye de yeteri kadar ilgi gösteremeyeceksiniz. Bu süreçte herşey yoluna girene kadar aşk yerine eş dostlarınızla vakit geçirmenizde yarar var. 

 3- YALNIZ KALMAK KORKUSUNU AŞIN

 Biz kadınlar bazen sırf yalnız kalmamak için bir ilişki biter bitmez yenisine geçebiliyoruz. Ancak bazen bu yalnız kalma duygusuyla yüzleşip onu aşmamız gereklidir. Bunu aştığımızda anlarız ki aslında olması gereken doğruluğundan emin olduğumuz aşklara şans vermektir, Böylelikle boş yere boş insanlarla yıpranmamış oluruz, ayrıca kendinize olan saygınızı kaybetmemiş olursunuz. Yaşadığınız ilişki sizi mutlu etmiyor, yıpratıyorsa derhal bitirmek en doğru seçim olacaktır.Unutulmamalı ki gerçek aşk yalnız kalmamak değil, bir olabilmektir.

Devamı gelecek..