• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göbek Eritme Hareketleri

  • 1 Star
    Loading...

Göbek Eritme Hareketleri

Bölgesel zayıflamada en çok istenen bölgelerden biri de göbektir. Göbek bölgesinde biriken yağlar zamanla oldukça büyük rahatsızlık vermeye başlar. Rahatsızlığın yanı sıra sağlık sorunları da zamanla baş gösterir. İnsülin direnci, kalp damar rahatsızlıkları, tansiyon, diyabet gibi birçok rahatsızlığa sahip olunur. Peki bu hale gelmemek için yapılabilecek göbek eritme hareketleri yok mudur? Bu sorumuzun cevabı evet, var. Ancak bu hareketlerin bilinçsizce yapılması çoğu zaman bel ağrısı, bel tutulması gibi sorunları da beraberinde getirebilir. Bu sebeple yapacağınız hareketlerden önce muhakkak surette vücudunuzu ısıtmalı ve akabinde spora geçmelisiniz. Spor yapmaya yeni başladıysanız ilk zamanlarda setleri düşük tutmalısınız. Günden güne uyguladığınız set sayılarını arttırabilirsiniz. Eğer spor salonunda belirli bir program dahilinde çalışıyorsanız programa uymalısınız. Aksi taktirde verimli sonuçlar almanız zorlaşabilir.

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri ve Diyet

İster spor salonunda isterseniz evde kendi başınıza spor yapın. Eğer sporu diyetle desteklemezseniz istediğiniz sonuçlara ulaşmanız oldukça zaman alacaktır. Diyet yaparak uygulayabileceğiniz göbek eritme hareketi hakkında şunları söyleyebiliriz. Öncelikle diyetisyen kontrolünde diyete başlayın. Bir yandan da göbek sorununuz var ise günlük olarak yapabileceğiniz birkaç hareket sayesinde kısa bir zaman diliminde istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır. Bu hareketlerden birkaç tanesi ise şu şekildedir;

  • Yarım mekik hareketi ve soluk alıp vermeyi ayarlama,
  • Bisiklet hareketi,
  • Sırt üstü yatarak tek tek bacaklarınızla daire çizme hareketi,
  • Sırt üstü yatarak her iki bacağınızla aynı anda makas hareketi,
  • Ayakta dururken bacaklarınızı yarım metre açarak elinize alacağınız bir kg lık bir ağırlıkla sağ ve sol tarafınıza doğru dönüş hareketi.

Tüm bu hareketleri yaparken, diyeti ihmal etmemeli ve nefes alıp verme ayarlamasını iyi yapmalı, yaklaşık olarak günde en az 2 litre su tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Evde Yapılabilecek Göbek Eritme Hareketleri Etkili Olur Mu?

Çok kilolu olmasanız da göbek bölgenizdeki fazlalıklar rahatsızlık verir. Bu durumda çoğu insan evde göbek eritme hareketi yaparak bu fazlalıklardan kurtulmaya çalışır. Ancak evde yapılan hareketlerin düzensiz olarak yapılması çoğu kez istenilen sonuca varılmasına engel olur. Bu sebeple eğer evde hareket yaparak bölgesel zayıflamada etkili bir sonuca varmak istiyorsanız, uyguladığınız hareketlerin bir plan dahilinde yapılmasına dikkat etmelisiniz.