• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Renklerine Göre Göz Makyajları

  • 1 Star
    Loading...

Göz Renklerine Göre Göz Makyajları

Gözler yüzün ifadesini ne iyi şekilde yansıtan kısımlardır. Gözlerin etkili görünümünde göz makyajının ayrı bir önemi vardır. Göz makyajı yapılırken doğru ton ve uygulama yapılması önemlidir. Göz makyajında doğru yöntem için göz rengine göre makyaj yapılması önerilir. Göz rengiyle ilgili olmayan makyaj yapımı hatalı bir yoldur. Gözlerinizin etkili bir biçimde yansıması için göz makyajınızı yaparken mutlaka göz renginizle uyumlun göz makyaj ürünleri tercih edin. Aksi takdirde gözlerinizde hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir. Göz renginiz ya da göz renginize yakın far seçimi gibi göz makyaj ürünleri seçimi ile gözlerin görünümünü daha etkili hale getirebilirsiniz.

Göz Rengine Göre Makyajlar

Göz rengine göre uyumlu makyajlar olarak şu makyajları uygulayabilirsiniz. Göz rengine uygun makyajlar

Kahverengi gözler: Göz rengi kahverengi olanlar gözlerini ortaya çıkarmak için mor ya da bronz renkleri tercih edebilirler. Bu tonlar gözlerinizin daha canlı bir görünümde olmasını sağlayacaktır.

Mavi gözler: Mavi gözlü kişiler için yazın turuncu kışın ise açık kahve tonlarında göz farı idealdir. Eyeliner olarak mavi gözlü kişiler için mavi ton tercih edilebilir. Far önerisi olarak mavi gözlü bayanlar için yine kahve tonları uygundur. Göz makyajını öne çıkarmak için kahve farını göz altındaki kirpiklerinize sürebilirsiniz.

Yeşil Gözler: Yeşil gözleri daha keskin ve alımlı yapmak için önerilen göz farı rengi kırmızıdır. Yeşil göz rengi olanlar için yeşil ya da mavi renkler pek uygun olmayabilir. Bu renkler yerine zıt renklerin tercih edilmesi yeşil renkli göz rengine sahip olanlar için idealdir Far önerisi olarak yeşil gözlü kişiler için kızıl renk far düşünülebilir.

Ela Gözler: Ela gözler karışık renklerde olduğu için pek çok renk bu renge uyum sağlayabilir. Ela gözlü kişiler için göz makyajında en çok tercih edilen renkler mavi, mor ya da yeşil renklerdir. Bunlar dışında ele gözlüler için gri tonları da hoş duracaktır. Ela gözlü kişiler için far önerisi olarak gri ya da siyah renk far tercih edilebilir. Gri ve siyah renk farlar ela gözleri hoş ve gizemli gösterecektir.