• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Heading Etiketleri & BREADCRUMB

  • 1 Star
    Loading...

HEADING ETİKETLERİ
Heading

Bir internet sitesine ait sayfaların önem derecesini arama motorlarına belirtmemiz için Heading adını verdiğimiz etiket yapısının kullanılması son derece önemlidir. Bu noktada dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli detaylar yer almaktadır : Heading etiketleri belirli bir hiyerarşi inşaası üzerinde kurulmalıdır. Doğru anahtar kelimeler üzerinden verilmelidir. Heading etiketleri önem derecesine göre H1, H2, H3 olarak adlandırılmış bulunmaktadır. Her sayfada 1 adet anahtar kelime odaklı H1 etiketi kullanılmalıdır.

BREADCRUMB
Breadcrumbs yapısı kullanıldığı taktirde; Kullanıcılar internet sitesinin düzenini daha kolay anlar ve önceki sayfaya geri dönmek amacıyla bu alanı kullanarak hızlı bir geçiş sağlayabilir. Basit bir yapısı olması nedeni ile hızlı sayfa geçişleri oluşturur ve sayfa gezinme süresini arttırarak Hemen Çıkma Oranı’nı düşürür. Detay sayfalarından üst kategorilere bağlantı sağlanması nedeniyle kategorinin gücünü arttırır ve sıralamalarda olumlu yansımalar oluşturur.

ROBOTS.TXT
Robots.txt dosyasını siteadi/robots.txt olarak kontrol edebilirsiniz. Robots.txt dosyası için olması gereken optimum yapı ise;

User-agent: *

Disallow:/

NOINDEX
Noindex parametresi, bir sayfanın botlar tarafından dizine eklenmesini (indexlenmesini) engeller. Aşağıdaki noindex meta etiketini sayfamızın alanına eklediğimizde, sayfamız web tarayıcıları tarafından dizine eklenmeyecek ve arama sonuçlarında sayfamız listelenmeyecektir. Mevcut durumda Robots.txt dosyasında engellenmiş ancak dizine eklenmiş bir sayfanın dizinden kaldırılması için, noindex meta etiketini eklemeden önce Robots.txt dosyasındaki engeli kaldırmamız gerekecektir. Robots dosyasında sayfamız engelli olduğu için botlar sayfayı tarayamayacak ve yeni eklemiş olduğumuz noindex, nofollow meta etiketini göremeyeceklerdir.

Sadece Google web tarayıcılarının bir sayfayı dizine eklemelerini önleme:

NOFOLLOW
Nofollow etiketi; web yöneticilerinin arama motorlarına ‘Bu sayfadaki bağlantıları izleme’ veya ‘Bu bağlantıyı izleme’ komutlarını vermek için kullanabileceği bir yöntemdir.

301 VE 302 YÖNLENDİRMELERİ
301 Yönlendirmesi, ‘Redirect Permanent’ yani kalıcı olarak yönlendirmek anlamına gelmektedir. Site içerisinde yer alan her sayfa belirli bir otorite puanına sahiptir. Eski sayfaların site içerisinde bağlantı akışı olması ve ziyaretçi alan bir URL olması nedeniyle bu sayfalar kapatıldığında yönlendirme işlemi gerçekleştirilmelidir. 301 Yönlendirmesi ile daha önce sitenizde yer alan bir URL adresinin Sayfa Otoritesini ve Backlink’lerini yeni sayfa adresine yönlendirebilirsiniz. http to https; http://www.cinemaximum.com.tr/index.php adresi 301 protokolü ile https://www.cinemaximum.com.tr adresine yönlendirilmelidir.

Derslerimizi ve paylaşımlarımızı beğeniyor yararlanıyor iseniz lütfen paylaşalım.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.