• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Makyaj Teknikleri, Trendleri ve İpuçları

  • 1 Star
    Loading...

Makyaj Teknikleri, Trendleri ve İpuçları

Bakımlı bayanlar için makyaj yapmak asla vazgeçilemeyen işlerden birisidir. Etkili ve güzel bir görünüm için makyaj yapmak pek çok bayan için önemlidir. Makyaj yaparken etkili bir görünüm elde etmek için doğru makyaj yapmak önemlidir. Bunun için doğru makyaj teknikleri olarak hangi makyaj ne zaman yapılır, hangi ürün nasıl uygulanır gibi pek çok şeyi bilmeniz gerekir.

İyi ve doğru bir makyaj yapabilmek için öncelikle cilt yapınızı iyi bilmeli ve ona göre seçeceğiniz makyaj ürünlerinin rengini, tonunu seçebilirsiniz. Ürün seçimini doğru yaptıktan sonra uygun tekniklerle makyajınızı yapabilirsiniz. Seçeceğiniz makyaj türü de gideceğiniz ortama göre olmalıdır. Bunlara dikkat ettiğinizde mükemmel bir makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj Teknikleri, Trendleri ve İpuçları

2019 Makyaj Trendleri

Yeni bir seneye girerken yeni yılın makyaj trendleri ile bu yıla güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. 2019 trend makyajları olarak şu makyaj trendlerini uygulayabilirsiniz;

Altın dumanlı göz makyajı: Geçmiş yılların trendi bu yılda moda olmaya devam ediyor. 70’li yıllardan gelen bu makyaj ile klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Altın dumanlı göz makyajı için göz kapaklarınıza siyah kalemi yayın.

Grafik Eyeliner: Eyeliner kullanırken grafik çizer gibi şekil vererek modern ve sıra dışı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Romantik görünüm: Doğal makyaj olarak sıcak tonlarla vurgulanan bu makyaj türü oldukça etkili bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak.

Pembe makyaj trendi: Bu yılın en favori makyaj trendlerin birisidir. Pembe lekeli ruj dokunuşlarıyla pembe rengin büyüsünü makyajınızda hissedeceksiniz.

Makyaj İpuçları

Etkili bir makyaj için bazı makyaj ipuçlarını bilmenizde yarar vardır. Makyaj yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz; Kapatıcılarla yüzünüzde istenmeyen kısımları saklayabilirsiniz. İyi bir makyaj için önce cildinizi temizlemeli ve sonrasında makyaj yapmaya başlamalısınız. Makyaj trendinizi seçtikten sonra doğru tekniklerle makyajınıza devam edebilirsiniz. Kapatıcıdan sonra fondöten seçimini iyi yapın. Cilt renginize uygun fondöten seçerek doğru tonlarda ürünü kullanın. Pudranızı en çok yağlanan kısımlarınıza uygulayın. Elmacık kemiklerinizin üst kısmına allık sürün. Ruj sürerken dudaklarınızın ortasından başlayın ve kenarlara dağıtın. Yine cildinizle uyumlu göz farı kullanın. Maskara ve eyeliner seçimini de makyajınıza uygun olarak seçin ve uygulayın.