• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümünü hangi bayan istemez ki? Ancak böyle bir cilt çoğu zaman makyaj yapılmadan elde edilemez. Cildine iyi bakan, sağlıklı beslenen, sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak duran kişilerin dahi cildi tam anlamı ile pürüzsüz olmamaktadır. Oyuncak bebeklerin porselen olarak üretilenlerini düşünün. Böyle bir cilde sahip olmak artık çok zor değil. Tabiki doğru bir makyaj tekniği bu görünüm için önemli bir husustur. Porselen makyaj nedir? Sorusunun cevabını tam anlamı ile bulacağınız bu yazımızda öncelikle hangi anlama geldiğini açıkladık. Adından da anlaşıldığı gibi porselen gibi pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilen makyaj tekniğidir.

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Malzemeleri

Kozmetik malzemeleri cildiniz için kötü sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple özellikle de yüzünüze uygulayacağınız makyajda malzemelerin kaliteli ve kullanım sürelerinin geçmemiş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle kuaförde porselen makyaj yaptıracaksanız malzemelerin kalitesine dikkat etmenizde yarar bulunmaktadır. Çünkü bazı kuaförler maliyeti düşürmek adına kalitesi düşük ürünler kullanabilmektedir. Porselen makyaj malzemeleri olarak kullanılan ana malzemeler, makyaj bazı, cilt renginizle uyumlu fondöten, pudra kontur için bronzer ve aydınlatıcılardır.

Porselen Makyaj Kimlere Yapılır?

Özel bir davete katılacak olanlar, TV spikerleri, sanatçılar ve gelinler için en çok tercih edilen son yılların trendi porselen makyajdır. Gelin makyajında sık kullanılan bu makyaj türü ile kuaföre giren kişi ile gelinlikle kuaförden çıkan kişinin siz olduğunuza kendiniz dahi inanamayabilirsiniz. Görünümünüzü oldukça değiştiren bir porselen makyaj sayesinde düğününüzde görenleri ve eşinizi şaşkına çevirebilirsiniz.

Porselen Makyaj Cilde Zarar Verir Mi?

Makyaj yapma yaşı günümüzde epeyce aşağılara inmiş durumdadır. Günümüzde orta okul yaşlarındaki küçük kız çocuklarının dahi makyaj yaptığı görülmektedir. Makyaj malzemelerinin erken yaşlarda kullanılmaya başlanması ileriki yaşlarda cildin büyük oranda yıpranmasına yol açmaktadır. Bir de fiyat bakımından oldukça ucuza satılan kozmetikçilerden malzeme alımı yapılıyor ise cildinize büyük bir düşmanlık yaparsınız. Bazen çok kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan makyajlar dahi ciltte problem yaşanmasına neden olabilmektedir. Porselen makyaj cilde zarar verir mi? Sorusu bu makyajı yaptıracak olan gelin adaylarının ortak sorularından biridir. Cildi hassas olan kişilerin porselen olsun olmasın makyaj malzemelerine karşı duyarlılığı daha fazla olacağından dolayı makyaj kullanımı sonrasında cildin iyi bir temizleyici ile temizlenmemesi durumunda cilt tahribatları yaşaması yüksek oranda muhtemeldir.