• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Selülit Gideren Maske Yapımları

  • 1 Star
    Loading...

Selülit Gideren Maske Yapımları

Vücudumuzda genelde kalça ve bacak bölgesinde yer alan portakal görünümünde olan selülitler oldukça can sıkıcı bir durumdur. Vücudumuzun kötü görünmesine neden olan bu sorunların yaşanmasında çeşitli nedenler etkilidir. Selülitin nedenlerinden en önemlileri sağlıksız beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam biçimi gibi faktörlerdir. Bu nedenler dışında bazı kişilerde selülüt oluşumu genetik nedenlerden de kaynaklanabilir. Selülit oluşumunu önlemek için selülit oluşumu giderici bakım ürünleri satın alabileceğimiz gibi evde kendimiz de doğal selülit giderici ürünler hazırlayabiliriz. Doğal selilüt ürünümüzü hazırlamadan önce selülitten kurtulmak için neler yapılmalı ve bu sorunlara başa çıkmak için nelere dikkat etmek gerektiğinden bahsetmeye çalışalım.

Selülit Gideren Maske Nasıl Yapılır

Selülit Oluşumunu Önlemek İçin Neler Yapabiliriz?

Selülit oluşumunu önlemek için yapabileceğimiz ve dikkat etmemiz gereken bir takım şeyler vardır. Bunlara dikkat ettiğimizde selülit oluşumunu önleme imkanımız olabilir. Selülitleri gidermek için şunlara dikkat etmemiz gerekir;

  • Sağlıklı beslenin: Selilüt oluşumunda yediğimiz ve içtiğimiz gıdaların önemi büyüktür. Sağlıksız yiyecekler selülit oluşumunu hızlandırmaktadır. Selülitten kurtulmak için sebze, meyve gibi sağlıklı besinler tüketimine önem vermeliyiz.
  • Hayatınıza hareket katın: Selülit oluşumlarından belki de en önemlisi hareketsiz yaşam biçimidir. Gün içinde fazla hareket etmemek vücudumuzda yağ birikiöine ve selülit oluşumuna neden olabilir.
  • Spor yapın: Vücudun sıkılaşması ve selülit oluşumunun giderilmesi için spor yapmayı ihmal etmeyin. Her gün günlük düzenli olarak yapmaktan keyif aldığınız sporu yapın.

Selülit Oluşumunu Önlemek İçin Doğal Maske

Selülitleri giderme de doğal ürünleri evde kendiniz de yapabilirsiniz. Selülitleri gidermede doğal maske yapımı olarak kil maskesi yapabilirsiniz. Kil maskesi için malzeme listesi olarak ihtiyacınız olan kil, limon, tarçın ve sudur. Kil maskemiz için saymış olduğumuz tüm malzemeleri koyu bir kıvam alana kadar karıştırın. Uyguladığımız maskeyi vücudumuzda selülit olan kısımlara sürün. Streçle bu bölgeleri güzelce sarın. Bir müddet bekledikten sonra yıkayın.

Selülitler için diğer bir maske ürünü de elma sirkesi, bal ve buğdayla yapılan maskedir. Tüm malzemeleri iyice yoğurun. Maskeyi selülitli bölgelere sürün. 2 saate yakın bu şekilde durun ve yıkayın.