• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Site Hızı & Alt Etiket ve Doğru Backlink Kullanımı

  • 1 Star
    Loading...

Görsel imajları tanımlamak için kullanılan etikettir. Title ve alt tag’ı ile kullanılması tavsiye edilir. Bu kullanım ile birlikte sitenizin Görsel arama sonuçlarında çıkma oranları yükselir, sayfa içerisinde anahtar kelime uyumlu bir görsel kullandığınızı belirtmiş olursunuz.

Kullanımı;

”Smiley

SİTE HIZI
Sitenin açılış hızı deneyimini arttırmak kullanıcı açısından oldukça önemli olmasının yanı sıra arama motorlarının dikkat ettiği temel konulardan biridir.

ETag Support
JavaScript Placement
Stylesheet Placement
Gzip Encoding
Frames
Css Measurements
Css Sprites
Internal CSS Directives
Popups
Inline JavaScript
HTML Minimize
Javascript Minimize
Favicon
CSS Import
Cookie Size
Redirect Error
DOM Too Large
DNS Lookups
CSS Expression
Viewport Meta

Gzip Sıkıştırma: GZip sıkıştırma ağ üzerinden gönderilen bayt sayısını azaltır ve hızı artırmaya yardımcı olur.
Javascript Sıkıştırma: Sitede bulunan Javascript dosyalarını bir bağlantı üzerinden çağırıp site üzerindeki yükün hafifletilmesi sağlanır.
Kopya css : Sitede bulunan CSS kodlarının birden fazla kez aynı kodu kullanmaları

CSS Sprite: “CascadingStyle Sheets” bir web sitesi içerisinde birbiriyle uyumlu renk ve yazı tipi gibi öğelerin her sayfa için ayrı ayrı değil de tek bir yerden yönetilmesi anlamına gelen bir çeşit kodlama türüdür.
Make Fewer HTTP Requests: Siteye giriş yapıldığında sorgu sayısını en aza indirgemek için CSS ve Javascriptdosyalarını bir arada toplamamız daha faydalı olacaktır. Bu noktada en Optimum düzey 1 CSS ve 1 Javascriptdosyası üzerinden yüklemelerin yapılmasıdır.
Minimize Redirects: Düzeltilmesi gereken bağlantılar; kırık link veya dış bağlantıların kaldırılması hızın artmasına yardımcı olacaktır.

Görsel Optimizasyonu: Site içerisinde kullanılan görsellerin kalitesi bozulmadan sıkıştırma işlemi ile küçültülmesi; site açılışında boyutlarının daha az olması nedeni ile sitenin daha hızlı açılmasını sağlayacaktır.
Görsel Boyutlarının Eklenmesi: Görsel boyutlarının olmaması nedeniyle botlar siteye girdiğinde ölçeklendirme yapamaz ve bu durum performans açısından kayıp yaşatır.

Sunucu Yanıt Süresini İyileştirme: (Time to First Byte ) Sunucu yanıt süresi, web sitesinin barındığı sunucudan kaynaklanan yavaşlıkları belirten uyarı ifadesidir. Çok farklı sunucu yanıt süreleri, altta yatan bir performans sorununu işaret edebilir.

HTTP / HTTPs
SSL sertifikası site ve ziyaretçi arasında kişisel bilgilerin, gizli verilerin, şifre ve kredi kartı gibi önemli bilgilerin şifrelenmesini sağlar.
Web’de güvende olmanıza yardımcı olmak için Chrome, web sitelerinin güvenilen kuruluşlardan alınmış sertifikaları kullanmalarını zorunlu tutar.

BACKLINK
Backlink başka bir sitenin, söz konusu siteye verdiği link olarak tanımlanabilir.
Size referans olan site sayısının yüksek olması ve benzer sektörler olması arama motorlarının gözünde sitenizin daha değerli bir konumda görünmesini sağlar.

BACKLINK STRATEJİSİ
Bağlantılar: Kalite, Nicelik Güvenilirlik: Otorite, Gizlilik
• Sitenin aldığı zararlı backlinklerin temizlenmesi
• Sitenin sayfa odaklı backlink oluşturulması
• Sitenin Google gözünde güvenilirlik puanını arttırılması
• Sitenin backlink profili ( Popüler,güvenilir,otoriter sitelerden ) oluşturulması

BACKLINKLERİN KONTROLÜ
Search Consele yetersiz kaldığı durumlarda
Ahrefs ve Majestic kullanılabilir.

Sadece Domain bazlı değil link bazlı da içeriğin kontrolü yapılmalı.

Dersimizi beğendiyseniz lütfen paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayalım.

OKUYUCU YORUMLARI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.