• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?

  • 1 Star
    Loading...


Cildiniz eğer ki yağlı bir cilt tipi değilse yaklaşık olarak 2 ay içerisinde geçecektir. Eğer ki yağlı bir cilt ise 5 ay kadar durabilir ve 5 aydan sonra da yavaş bir şekilde hafifler. Yine bu süre içerisinde de cildinizi birçok etkende koruyarak hayatınızı sürdürmelisiniz.

Özellikle de bu geçme süresini kısaltabilmek adına sizlere bu makalemizde bazı tarifler vereceğiz ve bu tarifler ile bu süreyi neredeyse 1 – 2 haftaya kadar indirebileceksiniz.

Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?  Kadın Mahali

Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer? Kadın Mahali

Sivilce İzlerini Doğal Yoldan Geçirin

Evde uygulayabileceğiniz birçok doğal yöntem ile sivilce izlerini oldukça kolay bir şekilde geçirebilirsiniz. Daha doğrusu sivilceleri de ortadan kaldırabilirsiniz.

Bahsedeceğimiz doğal yöntemler sivilce izlerini ortadan kaldıracaktır ve gözeneklerinizin temizlenmesini ve yağ üretimini en azından yavaşlatmasını da sağlayacaktır.

Sivilceleri ve izlerini geçirebilmek adına kullanacağımız maskeler peeling etkisi gösterecektir ve cildinizde önemli bir yenilemeye sağlayacaktır.

Bunun neticesinde ölü hücrelerden ve gereksiz yağdan kurtulacaksınız ve ayrıca doğal olarak beyazlatıcı etkileri sayesinde lekelerden de kısa sürede kurtulacaksınız.

Yoğurt: Yoğurt içerisinde olan laktik asit beyazlatıcıdır. Ayrıca sivilcelerin sebep olduğu çeşitli tahriş etkilerini de ortadan kaldırmaktadır.

Sadece bir kaşık yoğurdu yüzünüze sürün ve yine 10 dakika kadar beklemelisiniz. Daha sonrada güzel bir maske açısından 5 damla kadar limon suyu ile karıştırın ve bu maskeyi de bu lekeler yok olana kadar 1 ay boyunca uygulayın. Ayda dört sefer uygulamanız sizin için iyi olacaktır.

Portakal ve Limonla Sivilcelere Çözüm

Limon ve Portakal: C vitamini sayesinde yine kolajen ve elastin üretir bu sayede sivilce arkasından leke oluşmasının önüne geçer. Cildinize de C vitamini sağlar ve yine bu sayede daha ileri de oluşabilecek sivilcelerin de önüne geçer.

Bunun için bir çay bardağı portakal suyunu yoğurt ile karıştırın ve yüzünüze güzel bir şekilde sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Maskenin bu etkisinin de oldukça iyi bir şekilde faydalanmak isterseniz 1 tatlı kaşığı kadar da içerisine yine zerdeçal katmalısınız. Arkasından da 10 dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer?  Kadın Mahali

Sivilce İzleri Ne Kadar Sürede Geçer? Kadın Mahali

Yine limon da portakal benzeri C vitamini açısından zengindir ve yine portakal benzeri asitli olması sayesinde sivilcelerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.  Limonu da yine pamuk ile leke ve sivilcelerin üzerine sürün. Limon sivilceleri kurutacaktır. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız.

OKUYUCU YORUMLARI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.